Okolica

Zachęcamy Państwa do zwiedzania podczas indywidualnych lub grupowych wycieczek wielu atrakcji zlokalizowanych w okolicy naszego hoteliku.

Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach

Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach

Drewniana wieża widokowa w Osowej Górze

Drewniana wieża widokowa w Osowej Górze, zlokalizowana na szczycie moreny Pożegowskiej, wysoka na 16 m. Stanowi ona najwyższy punkt w okolicy, z którego możemy podziwiać panoramę południowej części Wielkopolskiego Parku Narodowego, Mosinę oraz widoczny na horyzoncie fragment Poznania.

Przejażdżka koleją drezynową

Jazda przez las naszymi drezynami to wspaniała forma aktywnego wypoczynku, możliwość obcowania z przyrodą z dala od wielkomiejskiego zgiełku i zanieczyszczeń. Szlak wiedzie od Puszczykówka do Osowej Góry przez bogato zróżnicowany teren i leśne ostępy.

Drezyny to znane od początków żelaznych dróg urządzenia o prostej konstrukcji uruchamiane siłą własnych mięśni, z ciekawym technicznie napędem rowerowym lub ręcznym.

Muzeum - Pracownia Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

Muzeum - Pracownia Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

Zamek w Kórniku ze wspaniałą neogotycką architekturą

Arboretum Kórnickie jest największym i najstarszym w Polsce oraz czwartym co do wielkości kolekcji w Europie. Na powierzchni ponad 40 ha znajduje się ponad 3300 taksonów drzew i krzewów, w tym wiele egzotycznych.

Zespół Pałacowo-Parkowy w Rogalinie

Zespół Pałacowo-Parkowy w Rogalinie, który po mających się zakończyć 31.12.2014 r. rewaloryzacjach i modernizacjach, swoim nowym obliczem zachwyci wszystkich znawców i amatorów podróży w czasie.